MARSO’nun kuruluş ilkeleri ve ilk müşterisi..!   

 

Tüm ülkeyi yasa boğan Büyük Gölcük depremi sonrasında ve 30.Ağustos 1999 tarihinde kurulan MARSO’nun ilk müşterisi; ülkemizin en girişimci kuruluşlarından biri olan Balıkesir Balkaya Pastanesi olmuştu.

Daha dün gibi; çok iyi hatırlıyorum. Genç ve enerjik yapısı ile kuruluş çalışmalarını kısa sürede tamamlayan firmamızda; kurucular kurulu olarak reklam ve tanıtım çalışmalarımızı planlarken, bir anda karşımızda ilk müşteri adayımız olarak Vedat Karatahta’yı bulmuştuk.

İnegöl Sedef Pastanesi sahipleri Ahmet ve İbrahim Bey’in değerli referansları ile firmamıza gelerek bizlerle buluşan Vedat Bey’i MARSO’da konuk etmiştik. Yaklaşık 2 saatlik bir teknik çizim ve pazarlık aşamasından sonra da, ilk sipariş sözleşmemizi imzalatmıştık kendisine... Bu sözleşme; bizim gibi çiçeği burnunda olan bir firma için çok önemli bir gelişmeydi.

Sayın Vedat Karatahta anlaşma tamamladıktan sonra “Siz yeni kuruldunuz. Mutlaka paraya da ihtiyacınız vardır” diyerek 5 bin TL’lik sipariş avansını bize verince, dünyalar bizim olmuştu adeta…

Vedat Karatahta toplam 10 metrelik yaş pasta, çikolata, böreklik  ve kuru pasta buzdolaplarının siparişi verip firmamızdan ayrılırken de; “Hayırlı işler” dileklerini unutmamış ve artık bugünlerde  21. Yılına ilk adımlarını atan MARSO’nun harcındaki ilk katkıyı sağlamıştı.

Hey gidi günler hey..!

Geçtiğimiz günlerde kendisini Balıkesir’deki işyerinde ziyaret ettiğim Vedat Bey’in Eylül-1999’daki “Hayırlı işler” dileklerini hiç unutmadığımızı ve hala o güç motivasyon ile çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü söyledim.

Kendisinin ilk iyi dilekleri ile ilk buzdolabı siparişi aldığımız bu firmayı, şimdi daha genç ve sinerjik bir ekip ile daha uzun yıllara taşımaya kararlı olduğumuzu bildirdim gururla…

                          SAĞLIKLI ÜRETİM, GÜVENLİ SATIS FELSEFESİ

Artık…Geçmişimizle gurur duyarken, geleceğe de inovatif bağlarla tutunuyoruz. Bugün 21. Yılından gün almaya başlayan bu firmayı hem ülkemizde hem de AB başkentlerinde gururla temsil ederken, firmamızın kurucu ekibi ile bugüne dek bizlere katkı koyan tüm fertlerine de teşekkür etmeyi asla unutmuyoruz tabii ki…

“Nice yıllara MARSO” diyerek..!

İlkeleri ve değerleri ile bugünlere ulaşan MARSO SOĞUTMA, bundan sonra da genç ve enerjik kadrosu ile yeni yıllara ve yaşlara ulaşacak ve belki de ülkemizin gözde ihracat firmalarından biri olacaktır.

Ülkemizde olduğu kadar Almanya, Belçika, Hollanda, İsviçre ve Fransa’da; proje, satış ve montaj ile satış sonrası hizmetler sunan firmamız, küresel ısınmanın getirdiği risklere karşı ürettiği çağdaş soğutucularla tüketici güvenliğini de ön plana çıkaracaktır.

Estetik, ergonomik, hijyenik ve ekonomik fiyatlı vitrin ekipmanları ile fırın- pastane, restoran ve otellere hizmet veren MARSO SOĞUTMA, kurulduğu 30 Ağustos 1999 tarihinden itibaren hayata geçirdiği “sağlıklı üretim ve güvenli satış felsefesi ile” yıllara meydan okuyor.

İlkelerimiz belli, hedeflerimiz ise hep gerçekçi…

Öyleyse…MARSO’nun yolu da açık olsun.

Saygılarımızla…

 

Binay KAZAN

MARSO Genel Müdürü