ENERJİ

Canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ihtiyaç duydukları en önemli etkenlerden biri enerjidir. Ülkelere baktığımızda durum değişiklik göstermez, sahip oldukları, üretebildikleri, arttırabildikleri enerji kapasiteleri ile birçok yönden birbirlerine karşı üstünlük sağlamaktadırlar. Ancak sadece enerjiye sahip olmak pekte bir şey ifade etmez, aynı zamanda bu var olan ya da üretilerek bir şekilde ortaya çıkan kaynağın verimli bir şekilde kullanılıp kaybedilenden daha fazlasını kazanma ve kazandırma ile sonuçlanması gerektiği ve bunun sürdürülebilir bir yaşamla doğrudan bağlantılı olduğu görülmektedir.

 TEKNOLOJİ

Her geçen gün yenilenen ve hızına yetişilemese de takip edildiği zaman insanlara, işletmelere, ülkelere ve en nihayetinde bütün yaşama kazanımı olan teknolojide, artık gelişimin önemli safhasını enerjinin daha verimli bir şekilde kullanılması ve tasarrufa yönelik çalışmalar oluşturuyor.

Kaynakların daha verimli kullanılması, gerek hizmet sektörü gerek üretim sektörü ve daha birçok alan için vazgeçilmezdir. Çünkü kısıtlı kaynakları hesaba katarak hareket etmek ilerisi için tüm işletmecilere fayda sağlayacaktır. Enerji ve teknolojinin takibi ve yardımı ile yeni nesil soğutma ve fırın sistemleri de bu değişim ve dönüşümden payını olumlu yönde almıştır. Yeni nesil soğutma ve fırın sistemleri ile işletmelerin verimliliği artarken maliyetleri de daha makul seviyelere düşecek ve aynı zamanda gıda işletmeleri nesil nesil yenilenerek daha sağlıklı beslenme koşullarının zeminini oluşturacaktır.

YAŞAYAN MEKANLAR SÜREKLİ TERCİH EDİLİR

Yaşam içerisinde hepimiz çeşitli sektörlerde işletmelere müşteri oluruz, özellikle gıda işletmelerine tüketici olarak girdiğimizde sağlığımız için o işletmenin temizliği, düzeni, göze hoş gelmesi, ürün çeşitliliği, kalite ve sonraki süreçte değişip gelişmesi bizim için daha da önem kazanır, mekanın tekrar tercih edilmesinde başlıca rol oynar.  İşte bu yüzden gıda işletmelerinin ya da müşterilerine verdiği hizmetler arasında gıda temini de bulunan işletme sahiplerinin mekanlarını teknolojinin takibi ve enerjinin verimli kullanılması yardımı ile yenileşmeye ve değişime sürekli açık tutup hem rakiplerinden bir adım önde olma ayrıcalığına kavuşturup, mekanlarını yaşatıp o mekanları müşteriler tarafından da hep tercih edilen konuma getirecektir. İşletmeci ürünlerini güvenle sunarken müşterisi ise zevkli bir mekanda keyifle zaman geçirmekten mutluluk duyacaktır. 

Değişim ve dönüşüme önem verdiği sürece ayakta kalacak olan gıda işletmeleri yenilenmeyi teknolojinin takibi ve enerjinin verimli kullanımı ile birleştirerek hem mekanlarının sürekliliğini hem sürdürülebilir gelişmenin önünü açacaktır.

Enerjiniz Verimli Olsun…

Canberk Uysal - Kurumsal İletişim Sorumlusu